2. 6. 2021

Animág Kroměříž 2021 zná své vítěze a oceněné

V úterý 1. června na Mezinárodní den dětí vyhlásila odborná porota v Kroměříži nejúspěšnější snímky v jednotlivých kategoriích celostátní soutěže animované tvorby dětí a mládeže ANIMÁG Kroměříž 2021. Letošní ročník oslovil 150 tvůrců ve věku 6-19 let, do online přehlídky postoupilo 31 snímků, které mělo příležitost zhlédnout téměř tisíc diváků.

Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž pořádá již pátým rokem tuto soutěžní přehlídku, která spojuje kreativitu s moderními technologiemi. Animág je příležitostí k zábavnému propojení dětské fantazie, vizuální tvořivosti a využití běžných elektronických médií. Velmi vítám snahy škol podpořit tvůrčí aktivity a inovativní vzdělávání dětí a mládeže v našem kraji!

Výsledky soutěže:

  • V nejmladší kategorii 6-11 let pro žáky základních škol ocenění za snímek „Bylo nebylo“ putuje k autorce Aleně Karbanové do Kroměříže.
  • Ve věkové kategorii 6-11 zaměřené na tvorbu ZUŠ a zájmových institucí nejvyšší ocenění poroty získal snímek „Vesmír“ od autorů: Matej Jakub Gemza, Kristián Klouda – ZUŠ SŠ Letná v Popradě.
  • V kategorii 11-15 let pro základní školy a gymnázia byl porotou jako nejlépe hodnocený snímek „Kaňka“ vytvořený Kryštofem Hladíkem z Brna.
  • Stejná věková kategorie 11-15 let se zaměřením na tvorbu ZUŠ a zájmových organizací má také vítězný snímek s názvem „Svět za záclonou“ od týmu autorů ve složení B. Hájková, B. Rathousová, K. Kázecká, K. Decarli, M. Gladovic ze zájmové organizace Aeroškola.
  • V poslední věkové kategorii 15-19 let pro střední školy ocenění získal snímek „Kostka“ od autorky Lucie Hejné z Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře.
  • A konečně ve věkové kategorii 15-19 let se zaměřením na tvorbu ZUŠ, uměleckých středních škol a zájmových institucí byl vyhlášen a oceněn snímek „Capra na divoko“ autorky Kateřiny Mrklovské ze SUŠ Ostrava.

Cenu diváků, kterou vyhlašovali organizátoři soutěže a na níž se podílely stovky hlasů diváků z online přehlídky, si odnesl animovaný snímek s názvem „Kniha světů“ autorky Anety Pospíšilíkové ze ZUŠ Hulín.

Porota stejně jako v předchozích ročnících využila možnost udělit také zvláštní ocenění, tentokrát pro čtyři snímky:

  • „Příběh Jaroslava Hutárka“ od týmu autorů: V. Minksová, K. Jedličková, S. Pokorná, B. Langová, E. Mrazková,
  • „Strašidlo skříňové“ od tvůrců Tomáše Floriána a Jana Levíčka ze ZUŠ Arthura Nikische Bučovice,
  • „Nezvani hostia“ autora Jakub Merese ze ZUŠ SŠ Letná v Popradě,
  • a také snímek „Mimozem“ od Dominika Jurečky ze ZUŠ Boskovice.

Odkaz na snímky, které byly v divácké přehlídce, najdete na webu soutěže Animág. Záznam z živého přenosu je dostupný na Youtube.com (moji zdravici najdete v 8:12 min).

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram