13. 6. 2021

Básníci v prostoru Zlín 2021

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně startuje svůj tradiční cyklus letních autorských čtení českých (i slovenských) básníků. První setkání se uskuteční v pondělí 14. června od 18.30 ve stálé expozici, 2. podlaží budovy 14. Pozvání přijali básník a saxofonista Jan Štolba, zpěvák Ondřej Havelka a básník Josef Straka.

Básníci v prostoru Zlín je známý cyklus autorských čtení českých i slovenských básníků, který pořádá krajská galerie už od roku 2010. Večery poesie jsou komponované vždy s hudbou a doprovázené slovem některého z literárních historiků. Další setkání s básníky proběhnou v červenci.

Jsem ráda, že Pavel Petr, který akci organizuje, léta přináší mezi díla slavných výtvarníků večery, ve kterých se prolíná literatura, hudba, filozofie, divadlo s výtvarným uměním. Propojuje lidi různých profesí, aby se galerie otevřela všem milovníkům umění. Básnici v prostoru Zlín jsou zavedenou akcí, která do Zlínského kraje přivedla hvězdy ve svém oboru a současně představila nové talenty.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram