5. 9. 2021

Charitativní koncert pomohl potřebným

Ve čtvrtek se uskutečnil tradiční charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem, který uzavřel nabitou letní sezónu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Večer zahájili houslista Marco Čaňo s kapelou Cover Paradise, poté zlínská filharmonie pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho zahrála skladby Petra Iljiče Čajkovského (polonézu z opery Evžen Oněgin, část suity z Labutího jezera a Italské capriccio) a polovecké tance Alexandra Borodina.

Myslím si, že spojení umění s charitou znásobuje zážitky. Jsem potěšena, že v této náročné době je kultura tím, co lidi spojuje, co pomáhá nejenom zapomenout na problémy, ale především podpořit dobrou věc. Hodně navštěvovaná série koncertů  je důkazem, že touha člověka po kráse a pomoci ostatním je věčná. A nezlomí jí ani pandemie!

Ze vstupného byl vybrán výtěžek ve výši 21 700 Kč, který poputuje do Střediska rané péče EDUCO Zlín a do organizace Auxilium o. p. s.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram