21. 5. 2021

Čtyřem tisícům žáků a žákyň z našeho kraje příští týden začínají maturity

Přesně 4 133 žáků a žákyní posledních ročníků středních škol zahájí v pondělí své maturitní zkoušky. Jedná se o 1 357 žáků z gymnaziálních oborů, 2 549 z oborů odborného vzdělávání a 227 z oborů nástavbového studia (po vyučení).

Maturitní zkouška ve školním roce 2020/2021 zůstává rozdělena na dvě části – společnou a profilovou. Ve společné části žáci konají povinně zkoušku z českého jazyka a literatury a v rámci druhé povinné zkoušky mohou volit mezi zkouškou z cizího jazyka, nebo matematiky. Zkoušky společné části se konají pouze formou didaktických testů, které se hodnotí pouze slovně „uspěl(a)“ nebo „neuspěl(a)“ s procentuálním vyjádřením úspěšnosti, žáci tedy z těchto zkoušek neobdrží na vysvědčení známku.

Co se týče zdravotnických a sociálních oborů, 181 z 257 maturantů splnilo pracovní povinnosti dle krizového zákona, didaktické testy tedy psát nemusí.

Všem maturantům a maturantkám držím palce!

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram