13. 5. 2021

Dotkni se historie uměním: virtuální výstava ve spolupráci střední školy, muzea a velvyslanectví

Střední uměleckoprůmyslové škola Uherské Hradiště, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti a Velvyslanectví USA v České republice zvou až do začátku června na virtuální výstavu prací studentů oboru malby, grafiky, obuvi, fotografie a oděvu.

Výstava připomíná roli americké armády při osvobozování Československa v roce 1945 pomocí současného uměleckého vyjádření mladé generace. Je ale také dobrým příkladem propojení umění a vzdělávání. Kultura obecně přispívá ke zvyšování kvality života nejen mladých lidí. Kreativní učení rozvíjí kompetence studentů, jejich motivaci a připravuje je na budoucí svět i výzvy, kterým budou čelit. Ve Zlínském kraji chceme podporovat přesahy umění do všech oblastí života, včetně školství a vzdělávání.

Výstava je aktuálně nainstalována ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, kde si ji budete moci po otevření galerií veřejnosti prohlédnout do 6. června 2021.

Ve virtuální galerii si část můžete prohlédnout již teď: Dotkni se historie uměním.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram