9. 6. 2021

Dvě střední školy ze Zlína chystají projekty na modernizaci výukových prostor

Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť a Střední škola gastronomie a obchodu Zlín, zřizované Zlínským krajem, chystají projekty na modernizaci svých výukových prostor. Ucházet se budou o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Projekt Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť je zacílený na modernizaci učebny informatiky. Vybavení bude zahrnovat dotykovou obrazovku s uhlopříčkou 98 palců, dále nové žákovské počítače včetně monitorů a 3D myší, grafické tablety, robotické lego nebo dron. Kromě nákupu budou realizovány i drobné úpravy učebny, jako je malování nebo úprava elektroinstalace. Cílem projektu je nabídnout žákům moderní výuku informačních technologií a podpořit je tak v dalším studiu v této oblasti. Celkové předpokládané náklady jsou ve výši 2,689 milionu korun, dotace je v maximální výši 2,420 milionu korun. Projekt by měl být dokončen do června 2022.

Předmětem druhého projektu je vybudování posluchárny pro výuku informatiky a přírodních věd na Střední škole gastronomie a obchodu Zlín. Posluchárna bude vybavena sedacím nábytkem a stoly s možností připojení žákovských notebooků pro zatraktivnění a možné praktické propojení s výukou. Větší kapacita posluchárny umožní vzdělávání i ve větší skupině žáků, například pro přenos pokusů z odborných laboratoří nebo pro online debaty s odborníky z praxe. Celkové předpokládané náklady jsou ve výši 3,3 milionu korun, dotace je v maximální výši 2,931 milionu korun. Projekt by měl být realizován do srpna 2022.

Oba tyto projekty jsou připravovány do výzvy č. 48 na podporu technického a přírodovědného vzdělávání na středních a vyšších odborných školách, vyhlášené koncem května statutárním městem Zlín, které je nositelem strategie Integrovaného plánu rozvoje území pro Integrovaný regionální operační program. Projekty splňují podmínky výzvy a jsou dostatečně připravené pro podání žádosti o dotaci.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram