5. 11. 2021

Chceme udržet školy v chodu a s prezenční výukou. Kraj zajistil distribuci antigenních testů pro školy

V příštím týdnu proběhne preventivní testování na covid-19 ve školách v okresech Zlín, Kroměříž a Vsetín. Zlínský kraj zajistil distribuci 58 150 kusů antigenních testů do zasažených okresů prostřednictvím hasičů.

Ve shodě se školskou komisí Asociace krajů ČR považuji za klíčové, aby byla na školách a školských zařízeních udržena prezenční výuka. Na pondělním mimořádném jednání komise se na tom shodla většina členů. Pravidelným testováním můžeme přispět k podchycení případné pozitivity a zamezení dalších nárůstů u našich žáků.

V pondělí budu mít schůzku s ředitelkou Krajské hygienické stanice Zlínského kraje k otázkám dalšího postupu ve školách. Řada škol nyní bojuje s opakovaným zavíráním tříd do karantény. Chci projednat možnosti přístupu „test to stay“ nebo dalších opatřeních, které umožní v maximální míře udržet prezenční výuku.

Více informací najdete na webu Zlínského kraje nebo na portále Zkola v článku Aktuální informace pro školy a školská zařízení k testování ve dnech 8. a 15. 11. 2021.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram