12. 11. 2021

Mladí fotografují památky 2022

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo další ročník soutěže „Mladí fotografují památky“ pro rok 2022 s uzávěrkou 20. března 2022. Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří do sekretariátu Sdružení zašlou fotografie, které budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví. Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.

Soutěž není pouhou „fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Jedná se o aktivitu propojující oblast kultury a školství, navíc podle mého názoru velmi vhodnou také v období covidové pandemie. Podpora mimoškolních aktivit je mimořádně důležitá pro udržení fyzického i psychického zdraví nejen dětí a dospívajících. Využijte čas pro nové věci, hledejme i v této době příležitosti a další možnosti.

Specifikace soutěže pro rok 2022:

Téma: Architektonické dědictví

Účastníci: Mládež navštěvující školní zařízení, věkový limit je 21 let

Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií v České republice: 20. 3. 2022. Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel dne 14. dubna 2022 v Praze.

Více informací najdete na webových stránkách Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram