6. 8. 2021

Prázdninové projížďky autobusem za baťovskou architekturou

V srpnu máte jedinečnou příležitost originálním způsobem poznat baťovskou architekturu města Zlín. A to při komentované projížďce autobusem. Projížďka není jen pro turisty/turistky, ale zažít ji můžete i vy, kdo jste místní.

Termíny jsou pouze dva, a to 18. nebo 25. srpna 2021 od 17 hodin. Svůj lístek lze zakoupit už nyní  na recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU nebo v online předprodeji.

Co vás na projížďce čeká?

Kurátoři krajské galerie seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi a budovami města Zlína přímo v místech, kde se nacházejí. Prohlídková trasa začíná u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, dále vede přes Čiperovu vilu na Burešově, obytnou čtvrť Zálešná a Podvesná, až k Věžovým a „Morýsovým" domům. Autobus následně pokračuje jízdu přes Obeciny, kolem současné Malé scény ke Kolektivnímu domu a Vile Jana Antonína Bati, kde je komentovaná zastávka. Na závěr vede trasa přes Náměstí Práce okolo Památníků T. Bati a Obchodního domu. Projížďka trvá přibližně dvě hodiny a končí opět u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Každý účastník obdrží také tištěného průvodce prohlídkové trasy.

Myslím, že baťovská architektura ve Zlíně je naprosto jedinečná, jak svou ideou, tak z hlediska ucelenosti i celkové koncepce rozvoje města. Projít a vnímat všechny její podoby, je časově náročný úkol. Jízda autobusem a navíc i s výkladem – to jistě ocení všichni, kteří chtějí architekturu Zlína pořádně poznat/prozkoumat. Věřím, že prázdninové jízdy za architekturou budou nezapomenutelným zážitkem :-).

Program pořádá 14|15 BAŤŮV INSTITUT ve spolupráci s krajskou galerií. Více informací najdete na webu www.14-15.cz.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram