4. 8. 2021

Prázdniny v muzeu pro malé i velké

Celý srpen si mohou návštěvníci Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně vybírat z pestrého prázdninového programu pro děti i dospělé. Připraveny jsou zajímavé akce „pod střechou i v terénu“, a to jak ve Zlíně, tak na hradě v Malenovicích a v Muzeu luhačovického Zálesí.

Tvořivé dílny v muzeu

  • 4. srpna - Do parných dnů s péřovým vějířem. Děti si spolu s rodiči vyrobí vlastní péřový vějířek.
  • 5. srpna - Malování na porcelánové šálky. Účastníci pomalují a odnesou domů vlastní porcelánový hrneček.

Další pozvánky na rodinné programy

  • 10. srpna - Pátrání po místě. Rodinný terénní program ve Zlíně, účastníci akce se vydají s pracovním sešitem a muzejním lektorem do ulic a parků města, kde se dozví mnohé zajímavosti, které stojí za prozkoumání.
  • 10. srpna - Na chvíli baťovským učněm. Rodinný program plný tvořivých a zážitkových aktivit v expozici Princip Baťa. Přijít můžete i 19.srpna, kdy bude přichystána další tvořivá dílna s komentovanou prohlídkou Když prší vltavíny jako doprovodný program v rámci výstavy „Poslové z vesmíru, meteority a tektity“.
  • Prohlídky expozic a výstav na hradu Malenovice a v hájence. Oblíbené dětské prohlídky hradu se konají pravidelně o prázdninových nedělích. 14. srpna můžete ochutnat atmosféru hradu při nočních prohlídkách. V 4. září se uskuteční největší akce sezóny, Řemesla na hradě Malenovice.
  • Muzeum luhačovického Zálesí nabízí dětské komentované prohlídky Luhačovic Pražská čtvrť pro děti (11. a 18. srpna) a Bílá čtvrť pro děti (10. a 17. srpna.

Informace od pořadatelů - s ohledem na stále platná omezení související s Covidem-19 je ve většině případů nutné se na dílny a doprovodné programy objednávat předem na lektorském oddělení muzea. Podrobné informace k jednotlivým akcím najdete na webu muzeum-zlin.cz, příp. na 14-15.cz.

Zdroj: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram