13. 6. 2021

První autorské čtení z cyklu Básníci v prostoru Zlín 2021 a finále dvou aktuálních výstav

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně startuje svůj tradiční cyklus letních autorských čtení českých (i slovenských) básníků.  První setkání se uskuteční v pondělí 14. června od 18.30 ve stálé expozici, 2. podlaží budovy 14. Pozvání přijali básník a saxofonista Jan Štolba, zpěvák Ondřej Havelka a básník Josef Straka.

„Básníci v prostoru Zlín je známý cyklus autorských čtení českých i slovenských básníků, který pořádá krajská galerie sídlící ve 14|15 Baťově institutu v pravidelných červnových termínech a to už od roku 2010. Večery poesie jsou komponované vždy s hudbou a doprovázené slovem některého z literárních historiků. Další setkání s básníky proběhnou v červenci,“ sdělila Šárka Michalíková, PR galerie.

„Poezie slovy maluje obrazy. Jsem ráda, že Pavel Petr, který akci organizuje, léta přináší mezi díla slavných výtvarníků večery, ve kterých se prolíná literatura, hudba, filozofie, divadlo s výtvarným uměním. Propojuje lidi různých profesí, aby se galerie otevřela všem milovníkům umění. Básnici v prostoru Zlín jsou zavedenou akcí, která do Zlínského kraje přivedla hvězdy ve svém oboru a současně představila nové talenty.“ uvedla Zuzana Fišerová, krajská radní pro kulturu.

Více zde: www.klubnovinaruzlin.cz/news/prvni-autorske-cteni-z-cyklu-basnici-v-prostoru-zlin-2021-a-finale-dvou-aktualnich-vystav/

 

Zdroj: Klub novinářů Zlín, 13. 6. 2021

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram