16. 3. 2022

Rada projednala přidělení dotací na kulturní akce ve výši bezmála 3 milionů korun

V pondělí jsme s krajskými radními projednali rozdělení částky 2,936 milionu korun na podporu kulturních akcí a aktivit regionálního významu. Jedná se o 66 aktivit a akcí, dalších 14 jsme doporučili ke schválení krajskému zastupitelstvu. Podpořili jsme akce napříč celým Zlínským krajem, které přispějí k obohacení kulturního života v našem kraji i k uchování a rozvoji našeho kulturního dědictví a tradic. Část dotací ještě navrhujeme ke schválení krajskému zastupitelstvu, a to v těch případech, kdy je žadatelem obec nebo město. Jedná se zatím o první kolo dotací z tohoto programu. Pro druhé kolo (akce, které se budou konat ve druhém pololetí letošního roku) máme v rozpočtu přichystány další 2 miliony korun.

Mezi podpořenými projekty jsou například Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec, Festival masopustních tradic FAŠANK ve Strání, Soutěž dětských zpěváčků lidových písní valašského regionu, Historické dny na Tvrzi Kurovice, Mezinárodní výtvarné sympozium Držková – Rusava, Dny zahrad a zámku Kroměříž nebo Malý citerový seminář.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram