26. 5. 2021

Radní Fišerová popřála hodně štěstí maturantům a poděkovala žákům zdravotnické školy za pomoc v nemocnici

Studentům čtvrtých ročníků Střední zdravotnické školy ve Zlíně, kteří se chystají na maturitu, přijela popřát krajská radní pro školství Zuzana Fišerová. Při této příležitosti jim také poděkovala za jejich pomoc v nemocnicích – zejména v době, kdy vrcholila pandemie COVID-19.

„O maturitě, která je před vámi, se říká, že je to zkouška dospělosti. Vy už jste ji vlastně vykonali tím, jak jste svým starším kolegům pomohli přímo na nemocničních odděleních, když se potýkali s největším náporem covidových pacientů. Za to chci všem studentům zdravotnických oborů poděkovat. Přeji vám hodně štěstí, až budete před maturitní komisí prezentovat své odborné znalosti a hlavně pak chuť věnovat se tomuto krásnému a potřebnému povolání ve vašem dalším profesním životě,“ řekla studentům radní Zuzana Fišerová. „Chtěla bych touto formou symbolicky popřát i všem dalším letošním maturantům, protože svou velkou životní zkoušku skládají po opravdu komplikovaných podmínkách přípravy,“ vzkázala radní, která v tomto týdnu navštívila i další střední školy v regionu.

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické ve Zlíně Hynek Steska informoval, že zatímco v některých jiných krajích byl už během letošního přijímacího řízení zřejmý výrazný nárůst počtu uchazečů, na jejich škole je srovnatelný s předchozími roky. „Pozorujeme však pozitivní trend v tom, že se hlásí mnohem víc žáků s výbornými známkami, a tak si můžeme vybírat ty nejkvalitnější uchazeče, kteří zdravotnictví vnímají jako zaměstnání s jistotou. Pandemie COVID-19 jednoznačně zvýšila společenskou prestiž tohoto povolání,“ sdělil Hynek Steska.

Podle informací Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje se letos na všechny čtyři zdravotnické školy v regionu do oboru Praktická sestra hlásilo 473 uchazečů, vloni to bylo 483 žáků a v roce 2019 si přihlášku podalo 434 zájemců.

 

Zdroj: Zlínský kraj, 26. 5. 2021

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram