29. 6. 2021

Ředitel/ka školy jako manažer/ka: téma letošního červnového vzdělávání pro vedení škol

Přes padesát ředitelů a ředitelek ze středních škol ve Zlínském kraji se sešlo 24.-25. června v Horní Bečvě na dvoudenním vzdělávacím semináři, který zorganizoval Zlínský kraj prostřednictvím projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání na území Zlínského kraje.

Obsahem tematického setkání byla reflexe náročného covidového období ve školství, interaktivní vzdělávání zaměřené na ředitele školy jako manažera, motivaci zaměstnanců, předávání zpětné vazby. Lektorka Lucie Idel Nachtigalová hovořila o práci s emocemi, znaky manipulativního jednání, empatii i prevenci stresu. Během praktických cvičení si mohli účastníci ověřit, jak jsou na tom s komunikací a schopností týmové práce.

„Vy jste zdaleka nejpozitivnější skupina, kterou jsem v poslední době školila,“ pochvalovala si lektorka, která se dlouhodobě zabývá vzděláváním pracovních týmů, v poslední době zejména ve zdravotnictví. „Hodně se ptejte, žádná otázka není zbytečná. Poděkování za položenou otázku by se mělo stát běžnou praxí v českém školství,“ dodala. Souhlasím!

Druhý den byly naplánovány organizačně provozní záležitosti a aktuality z krajského úřadu. V další části představil Lukáš Trčka z Technologického a inovačního centra projekt Podnikatelské akademie na středních školách a všichni účastníci si mohli vyzkoušet zajímavé aktivity typu programování robotů, orientaci v profesích na trhu práce prostřednictvím virtuální reality, jízdy na elektrických koloběžkách nebo práci s Lean Canvas.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram