16. 6. 2021

Rekonstrukce bývalé věznice dostává pevnější obrysy

Rekonstrukce bývalé věznice v Uherském Hradišti dostává po dlouhé době konkrétnější obrysy. Po technickém a historickém průzkumu, na který naváže průzkum archeologický, by zde měla vzniknout expozice Muzea totality.

Ve čtvrtek 11. června jednala o rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti radní Zlínského kraje pro oblast kultury Zuzana Fišerová s Kateřinou Arajmu, generální ředitelkou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který je vlastníkem objektu a investorem oprav za 436 milionů korun. Podle radní Fišerové by nemělo dojít ke zdržení prací a obnovený areál s Muzeem totality připomínajícím temnou etapu českých dějin by měl být otevřen v březnu 2028.

„S Kateřinou Arajmu jsme detailně projednaly harmonogram rekonstrukce. Kraj nyní pomůže hledat prostory, které poslouží jako bezpečný dočasný depozitář pro uchování historických předmětů, aby nedošlo k jejich poškození během stavby,“ sdělila radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová a dále upřesnila: „Momentálně probíhá stavebně technický a stavebně historický průzkum, který by měl být dokončen ještě letos. Potom naváže archeologický průzkum a zpracování projektové dokumentace,“ uvedla radní s tím, že na vytvoření expozice Muzea totality má Zlínský kraj zatím vyčleněno 14 milionů korun.

Zuzana Fišerová již dříve absolvovala schůzky týkající se připravované expozice například s Luďkem Navarou, který dlouhodobě mapuje zločiny komunismu. „Dořešení hradišťské věznice považuji za dluh naší společnosti vůči všem, kteří zde trpěli,“ řekla Zuzana Fišerová.

Celý text najdete na webu Zlin.cz.

 

Zdroj: Zlin.cz, 16. 6. 2021

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram