2. 2. 2022

Středoškoláci se díky programu DofE připravují na budoucnost a výzvy moderního světa

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu Česká republika (DofE) je vzdělávací program pro všechny ve věku 14 až 24 let založený princem Philipem, který ve více než 130 zemích světa podporuje mladé lidi v cílevědomosti, angažovanosti a odhodlanosti. Usiluje o to, aby každý dostal šanci být #WorldReady, tedy připraven na budoucnost a všechny výzvy moderního světa.

Program spočívá v tom, že se jeho účastníci pravidelně věnují aktivitám ze tří oblastí, každé z nich 1 hodinu týdně. Oblasti DofE jsou pohyb, dovednost a dobrovolnictví. U každé aktivity si stanoví určitý cíl, který je bude motivovat a posouvat dál. Na závěr ještě absolvují týmovou expedici v přírodě. Celou svou cestu programem zaznamenávají do online aplikace.

Středoškoláci ve Zlínském kraji se díky programu DofE připravují na budoucnost a výzvy moderního světa

V současné době je ve Zlínském kraji zapojeno 13 organizací, z nichž 9 tvoří střední školy zřizované Zlínským krajem a 1 základní škola. Nově se loni na podzim zapojily SPŠOA Uherský Brod a Střední uměleckoprůmyslová škola - Uherské Hradiště. Obě školy rozjely program velmi úspěšně. DOFE se těší zájmu místních studentů a proto budou organizátoři letos doškolovat další vedoucí. Stabilně vysoká čísla z hlediska nově zapojených a aktivních účastníků si drží Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť, OA a VŠ ekonomická Zlín a Gymnázium J. A. Komenského a JŠ s právem SJZ, Uherský Brod.

Od začátku roku vstoupilo do programu v kraji asi 132 mladých lidí a celkově je v kraji zapojeno přes 242 účastníků. Tento rok dokončilo bronzovou úroveň DOFE 15 studentů a stříbrnou cenu získalo 9 mladých lidí.

Celkově věnovali účastníci svému rozvoji ve Zlínském kraji v rámci programu DOFE tento rok úctyhodných 4 397 hodin 👍️.

Podrobnější informace o programu najdete na webu Dofe.cz.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram