5. 5. 2021

Studenti uherskohradišťské obchodní akademie pomáhají s výchovou dětí k dobrým návykům

Ve Zlínském kraji se vzdělávají podnikaví studenti (a studentky). Studentská společnost Funnycom z Obchodní akademie v Uherském Hradišti vytvořila vzdělávací hru „OUHA, to jsem nevěděl“, která učí děti (3–8 let) zábavnou formou správným návykům v oblastech slušného chování, dopravní výchovy, správného stravování, základů etikety a hygieny. Se svým projektem se dostala v dubnu do národního finále soutěže JA Studentská firma roku. Žáci obdrželi tři celostátní ocenění, první místo v kategorii Nejlepší lídr, druhá místa v kategoriích Prezentace a JA Alumni Activity.

Podnikavost a kreativita jsou oblasti, které Zlínský kraj podporuje prostřednictvím různých projektů. Jsou to zároveň cenné kompetence, jejichž rozvíjením učíme žáky využívat příležitosti, nápady a vytvářet hodnoty pro ostatní. Je skvělé, že se studenti rozhodli pro téma etikety, zdvořilosti a úcty v předškolním věku. Děti se již v raném období učí uznávat základní morální hodnoty. Dnes již víme, že mezi životem založeným na hodnotách a pocitem štěstí existuje vzájemná souvislost..

Celému týmu z Obchodní akademie z Uherského Hradiště blahopřeji!

Pokud si chcete hru zakoupit pro svoji rodinu, do mateřské školy nebo školní družiny, můžete tak učinit do konce června přes e-shop na webových stránkách Funnycom. Cena jedné hry (tj. 100 herních karet, dřevěná krabice a pravidla hry) je 399 Kč.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram