10. 8. 2021

Templářské slavnosti: zažijte kouzlo středověku

V sobotu 14. srpna se na vsetínském zámku a hvězdárně uskuteční 11. ročník Templářských slavností. Oblíbená akce vzdává hold rytířům templářského řadu, kteří vlastnili vsetínské panství na přelomu 13. a 14. století a měli velký podíl na tehdejším významném rozvoji oblasti.

Těšit se můžete na vystoupení historických šermířů, ukázky dobové kuchyně, koncert středověké hudby, šprýmy a kouzla pouličních kejklířů, zábavné aktivity pro celou rodinu i vyhlášené guláše (zvěřinové, hlívový) mistra Karla Jurčíka. V areálu hvězdárny si budete moci prohlédnout dravce ze záchranné ornitologické stanice v Hošťálkové, vyzkoušet své dovednosti na rytířském trenažeru nebo si zastřílet z luku na terč.

Všechny chci co nejsrdečněji pozvat a organizátorům přeji, aby se akce vydařila minimálně tak dobře, jako v uplynulých ročnících. Podrobný program a další informací najdete na webových stránkách Muzea regionu Valašska.

 

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram