14. 12. 2021

Vyjádření České společnosti učitelů tělesné výchovy k současné situaci týkající se lyžařských kurzů

Nepřehledné a komplikovaně nastavené covidové podmínky letos školám zásadně ztěžují organizaci tradičních lyžařských kurzů. Dle hygienických opatření pro vzdělávací nebo zájmovou činnost totiž platí dětem ve věku od 12 do 18 let PCR test na sedm dní. Ve stravovacích službách už ale jen 72 hodin. Ubytovat se žáci mohou s negativním PCR testem na týden. Na lanovku nebo vlek jim ten samý výsledek platí ovšem jen tři dny. Pokud jsou děti očkované proti covidu-19 nebo v ochranné lhůtě po prodělání nemoci, žádná omezení se na ně nevztahují.

Česká společnost učitelů tělesné výchovy požaduje, aby hygienická opatření byla upravena tak, že pro děti účastnící se lyžařských kurzů organizovaných v jednom ubytovacím zařízení, bude platit negativní PCR test na 7 dní také na lanové tratě a stravovací zařízení v místě pobytu.V současné situaci dochází k nepřípustné segregaci neočkovaných dětí. Každé dítě má přece právo na stejné vzdělání, jako ostatní. Platí to jak pro pohybovou, tak společenskou oblast vzdělávání. Bylo by smutné dětem z rodin, v nichž není vzdělávání a pohyb dostatečně podporován, vzít i tu poslední příležitost k pohybu, posilování tělesného a psychosociálního zdraví, kognitivní výkonnosti, možnosti regenerace a relaxace také na čerstvém vzduchu.

There is no Education Without Physical Education

Na vyjádření zareagovala také Komise Rady AK ČR pro školství a sport svým usnesením:
✔️ "Komise Rady AK ČR pro školství a sport podporuje stanovisko České společnosti učitelů tělesné výchovy a připojuje se k požadavku na to, aby hygienická opatření byla upravena tak, že pro děti účastnící se lyžařských kurzů organizovaných v jednom ubytovacím zařízení, bude platit negativní PCR test na 7 dní také na lanové tratě a stravovací zařízení v místě pobytu."

Souhlasím. Nekomplikujme zbytečně život dětem, rodičům i školám.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram