6. 12. 2021

Výstava k Expedici Z101

Výstava k Expedici Z101 (africká část) byla zahájena 1. prosince 2021 v prostorách 3. etáže 21. budovy Zlínského kraje, kde bude k vidění do konce roku. Výstava obsahuje srovnávací fotografie z 1. cesty Hanzelky a Zikmunda napříč Afrikou a Expedice Z101, který vyrazila na svou cestu v dubnu 2021. Dvojice fotek z Tuniska, Egypta a Súdánu ukazují, jak se mění svět a my s ním za posledních 74 let. Od roku 2022 bude výstava k dispozici v online podobě. Výstava vznikla díky spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které poskytlo historické fotografie a Klubem HZ.

Minulý týden zemřel pan Miroslav Zikmund. Tento legendární cestoval a spisovatel ovlivnil naše životy více, než si myslíme.. Nejenom tím, že v nás probudil touhu vyrazit na cesty. Ukázal nám, že ani totalita nedokáže svobodnou mysl spoutat a pokořit. Že je nezbytné mít sny a snažit se je naplnit. Moudrý, rozvážný elegán s nadhledem, který hodně zažil a ještě víc si pamatoval a přitom všem si zachoval pokoru, tady bude chybět. Upřímnou soustrast jeho rodině a blízkým 🖤.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram