4. 3. 2022

Vzdělávání ukrajinských dětí a příručka pro školy v době katastrofické události

Ministr školství Petr Gazdík rozeslal ve čtvrtek 3. března školám dopis, ve kterém informoval o vytvoření speciálního portálu MŠMT k problematice Ukrajiny. Školy, ale i veřejnost, na něm najdou veškeré potřebné informace, včetně metodik a kontaktů.

Součástí ministrova dopisu pro školy byly také dva materiály. Jedná se o stručný přehled, jak postupovat při přijímání dětí a studentů uprchlíků z Ukrajiny a také velmi užitečný „manuál“, jak komunikovat s dětmi o aktuálním dění.

Oceňuji, že ministerstvo školství  s kraji komunikuje a snaží se poskytovat aktuální informace a také zjišťovat naše zkušenosti a aktuální problémy. Je pochopitelné, že se informace mění každým dnem, ale je důležité, aby ředitelé měli v ruce návod, podle kterého mohou  postupovat. Příručka o komunikaci o válečném konfliktu je především pro učitele. Děti se přirozeně ptají, co se děje, snaží se stávající situaci pochopit a já jsem ráda, že od počátku konfliktu ministr apeluje na to, aby se školy staly místem, kde najdou odpovědi na své otázky a místem, kde najdou bezpečí, ať už jsou jakékoliv národnosti. Příručka pomáhá metodicky zpracovat všechna témata, která se současnou situací souvisí, a já jsem za její vytvoření moc ráda.

Obě příručky si můžete stáhnout na portále Zkola.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram