20. 7. 2021

Žáci a učitelé SŠNO Bystřice pod Hostýnem předvedli veřejnosti svůj um

Ve dnech 10.–11. července pořádal Spolek Přílepy - náš domov v areálu zámeckého parku tradiční třetí ročník sympozia „Řezbáři v Přílepích“. Celým parkem zněl zvuk motorových pil, údery dlátek a vše doprovázela vůně dřeva.

Nebylo to poprvé, kdy žáci a učitelé Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem tvořili v zámeckém parku. Na předcházejících setkáních vyráběli  prvky do parku nebo  jen tak volně vyřezávali. Tentokrát organizátoři požádali o malý Betlém, Marii, Josefa, Ježíška a nějaká zvířátka. Mám radost, že v našem kraji máme školy, které vytvářejí umělecká díla, která budou dělat roky radost dospělým i dětem nejen v Přílepích!

Podle fotodokumentace i výpovědi učitele odborného výcviku Radka Pluháčka si žáci vedli velmi dobře. "V pátek jsme řezali ještě mimo program, abychom práci stihli, a už tehdy se tam objevovali první zvědavci a vládla skvělá atmosféra. Sobota nám nabídla luxusní počasí a od samého začátku zájem spousty lidí. Neděle zas tak přívětivá nebyla a přišla na nás s deštěm, přesto jsme dílo, i díky skvěle připravenému zázemí, dokončili. Dokonce jsme stihli i malou dílničku pro děti. Při loučení už vznikla domluva na řezbování v příštím roce, pravděpodobně budeme pokračovat v Betlému. Musím říct, že se těším, je to jedna z nejpovedenějších akcí, kam se asi budeme vracet ještě mnohokrát, bez ohledu na vlastní volný čas,“ pochvaloval si pan učitel Pluháček.

A jestli jste zvědaví na další tvorbu, přijděte se podívat  třetí týden v září na další školní akci do Bystřice pod Hostýnem. Tentokrát se bude jednat o osmý ročník mezinárodního dřevařského sympozia „Dřevosochání“.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram