28. 6. 2021

Zlínský kraj přispívá učitelům na notebooky

Během distanční výuky se z technického vybavení stala nutnost. Ovšem i po návratu dětí do škol počítače zefektivňují a ozvláštňují vyučovací hodiny. Kraj proto přispěje dotací na téměř 750 nových notebooků pro učitele.

Zlínský kraj vyčlenil za svého rozpočtu 15 milionů korun na nákup notebooků pro učitele. Tímto krokem, který iniciovala krajská radní Zuzana Fišerová, budou pokryty základní potřeby obnovy informačních a komunikačních technologií v 97 příspěvkových organizacích, které kraj zřizuje.

„Období distanční výuky ukázalo, že technické vybavení je nutností nejen pro distanční výuku, ale i pro výuku prezenční, která se takto stává efektivnější. Potřeby škol týkající se informačních a komunikačních technologií zjišťujeme pravidelně. Zabýváme se ale také vzděláváním pedagogických pracovníků, rozvíjením digitálních kompetencí pedagogů i žáků nebo prevencí nerovností ve vzdělávání,“ sdělila radní Zlínského kraje Zuzana Fišerová, která je zodpovědná za oblast školství a kultury.

Zlínský kraj přispívá učitelům na notebooky

 

Zdroj: Zlin.cz, 26. 6. 2021

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram