6. 9. 2021

Zlínský salon mladých 2021: Země pod nohama

Výstava Zlínského salonu mladých 2021 s podtitulem Země pod nohama představuje mladou generaci umělců z České a Slovenské republiky a je k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU a také v Památníku Tomáše Bati od 8. září do 31. října.

Na přehlídce se objevují díla třinácti autorek, autorů a skupin a představuje témata, která v tvorbě mladých umělců a umělkyň rezonují. V druhé části výstavy nainstalované v Památníku Tomáše Bati s podtitulem Nebe nad hlavou najdete díla, která se zabývají fenoménem ghost flights, možností znovuobjevení a využití raných dopravních technologií a strojů v dnešním automatizovaném světě, ale také introspektivní dílo Roberta Gabrise zabývající se původem a rodinnou historií.

Je důležité, aby galerie financované z veřejných prostředků dávaly prostor mladým umělcům. Objevit talent vyžaduje nejen dobrý instinkt, ale především systematickou práci kurátorů. Myslím, že Krajské galerii výtvarného umění se to daří. Nevybírá díla líbivá, ale taková, která vzbuzují diskuzi. Ekologie a klimatické změny jsou tématem, kterým se  musíme zabývat. Věřím, že Zlínsky salón mladých rozproudí debatu o umění i společnosti.

Zájemci jsou zváni také na komentované prohlídky. Více informací naleznete na webu Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

 

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram