1. 10. 2021

Zlínský týden knihoven 2021

První říjnový týden už tradičně patří knihovnám. Do celostátní akce se zapojuje i zlínská knihovna, která Týdnem knihoven odstartuje říjen nabitý akcemi. Těšit se můžete na LiStOVáNí, korespondenci Václava Havla nebo registraci prvňáčků zdarma.

Co dalšího se bude dít v příštím týdnu?

  • V pondělí 4. října v 10.30 zahájí studenti Virtuální Univerzity třetího věku v ústřední knihovně zimní semestr. Tématem bude Křesťanská ikonografie a hagiografie. Studium je určeno seniorům, osobám v kategorii 50+ a invalidním důchodcům bez rozdílu věku.
  • Ve středu 6. října ocení Zlínský kraj a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně již podeváté práci veřejných knihoven ve Zlínském kraji, jejich přínos k rozvoji moderních knihovnických služeb, podpoře čtenářství a jejich mimořádné aktivity. Moc děkuji knihovníkům, knihovnicím za práci, kterou dělají. Knihovny již dávno nejsou jenom místem, kde se půjčují knihy, ale především místem vzdělávání, místem komunitním, kde probíhají setkání nejrozličnějšího druhu, čtení, nespočetná řada kulturních akcí od výstav, hudebních produkcí až po divadlo!
  • Ve středu 6. října od 15 hodin se v klubovně ústřední knihovny sejdou Knihožrouti – členové klubu určeného čtenářům od 8 do 15 let, kteří mají rádi knížky a rádi si o nich povídají.
  • Svátek knihoven ve Zlíně dále zpestří LiStOVáNí – projekt Lukáše Hejlíka, který představuje zajímavé a aktuální knihy formou divadelního vystoupení. Ve středu 6. října  od 17 hodin se bude listovat v kavárně v budově ústřední knihovny knihou Soběstačný. Příběh dospívajícího kluka, který se vyrovnává s rozchodem rodičů, napsala Zuzana Dostálová, česká spisovatelka a violoncellistka, společně s Markétou Lánskou a Jiřím Resslerem.
  • Drobná expozice s názvem JAK NEBE I ZEMĚ DÝCHÁ, aneb náhoda tomu chtěla. VÁCLAV HAVEL Jiřímu Kuběnovi - dopisy a verše z mladých let, korespondence mezi básníkem Jiřím Kuběnou a Václavem Havlem, vystavena bude od 8. října ve vitrínách ve 3. a 4. patře ústřední knihovny.
  • V pátek 8. října otevřou své brány dětem i po zavírací době ústřední knihovna, Obvodní knihovna Jižní Svahy a pobočka Podlesí, a to v rámci Večera s Andersenem. Cílem projektu, který se od roku 2001 koná každoročně po celé České republice pod záštitou Klubu dětských knihoven, je nabídnout alternativu k televizi, počítačům a chytrým telefonům a ukázat dětem, že čtení je velké dobrodružství a zábava.
  • Až do 9. října mohou rodiče využít akci na podporu čtenářství a zdarma registrovat své prvňáčky do knihovny.
  • Pro čtenáře Obvodní knihovny Díly je připraven Knižní bazar, příznivci eKnih mohou získat 3 vybrané eKnihy zdarma (sledujte webové stránky knihovny, kde bude zveřejněn voucher, prostřednictvím kterého si můžete od 4. do 10. října stáhnout balíček oblíbených titulů z různých žánrů).

Program bude velmi pestrý! Více informací k jednotlivým akcím na webu kfbz.cz a na Facebooku knihovny.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram