31. 5. 2021

Americká televize představí typické kroje a tradice Zlínského kraje

Americký televizní producent českého původu a ředitel Czech-American TV John Honner ve spolupráci se studenty ze Zlínského kraje natáčí reportáže, které ukazují tradice a unikátnost našeho kraje. Diváci se mohou podívat, jak se šije lidový kroj, jak vypadá práce v keramické dílně v Buchlovicích nebo jak malérečky ze Slovácka zdobí kraslice. Dokumentární filmy zhlédne až 2,5 milionu domácností v 60 amerických městech a další desetitisíce lidí na internetu.

Poslední natáčení probíhalo v květnu společně se studenty Gymnázia a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Zlíně a za finanční podpory Zlínského kraje. Dlouhodobě televize spolupracuje také se Střední uměleckoprůmyslovou školou Uherské Hradiště. Nově se zapojí také studenti Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť, kteří budou vytvářet obsah webových stránek kabelové televize. Studenti si vyzkouší nejen zajímavou práci, při které nahlédnou do oblasti médií a produkce, ale současně se zdokonalují v komunikaci v angličtině.

---

Cílem televizní stanice Czech-American TV je rozšíření povědomí o České republice, regionech, památkách a kultuře. Vysílání má formu videodokumentů, které jsou doprovázeny anglickým výkladem. Na půlhodinové pořady o Zlínském kraji se můžete podívat na webu www.catvusa.com.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram