17. 6. 2021

Historické zahrady Kroměříž 2021 – Současné umění v historických zahradách

Ve čtvrtek 16. června se v kroměřížské Květné zahradě konala konference "Historické zahrady Kroměříž 2021 – Současné umění v historických zahradách". Jsem ráda, že se konference pořádané Klubem UNESCO těší takové oblibě a že se i tentokrát sešlo tolik odborníků a příznivců problematiky spojené s péčí o zachování historického dědictví našeho kraje. S radostí jsem proto přijala záštitu nad touto konferencí. Letošní ročník byl zaměřený na moderní umění v zahradách, dočasné umělecké intervence a jejich vliv na historický kontext a hodnoty památek zahradního umění.

Péče o zachování historického dědictví města, zejména historických zahrad a Arcibiskupského zámku pro příští generace a adekvátní využití jejich kulturně vzdělávacího potenciálu je prioritou  30tileté činnosti Klubu UNESCO Kroměříž, který zápis zahrad a Arcibiskupského zámku na Seznam kulturního dědictví  inicioval a významně se o něj zasloužil.

Marcus Tullius Cicero, římský filozof a státník, řekl: „Pokud máte zahradu a knihovnu, máte vše, co potřebujete.“ My máme obojí snoubené v památce UNESCO v Kroměříži.

 

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram