17. 3. 2022

Informace k aktuální situaci ve školství

👉 Zlínský kraj má ve školách jim zřizovaných k dispozici 303 míst k ubytování pro Ukrajince. V současné době je ubytováno v DM Střední školy hotelové a služeb Kroměříž 43 cizinců (18 žen, 28 dětí a 3 muži), organizuje město Kroměříž. V Bystřici pod Hostýnem je 31 míst v DM Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem, zatím není ubytován nikdo. Organizuje město Bystřice pod Hostýnem. Připravuje se ubytování v Otrokovicích v DM SPŠ Otrokovice, zatím ve fázi jednání ředitele školy s městem Otrokovice.
👉 Ve středních školách zřizovaných Zlínským krajem jsou přijati 2 žáci z Ukrajiny ke studiu (jeden v Obchodní akademii Uherské Hradiště a jeden v Obchodní akademii a VOŠ Valašské Meziříčí). V základních školách v celém kraji studuje 52 žáků z Ukrajiny. U mateřských škol nemáme přehled, ale zatím se jedná spíše o jednotlivce, další vývoj uvidíme v následujících týdnech.
👉 Data o počtech žáků ve školách budou k dispozici konce dubna (sbírá je MŠMT ČR k 31. 3. 2022). Vláda ČR jedná s hejtmany o výši platby státu za ubytování.
👉 A ještě jedna aktuální zpráva - včera byla uzávěrka přihlášek do dotačního programu na sebeobranu do škol. Obdrželi jsme 30 žádostí 🖤.
© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram