29. 6. 2021

Na Matyáše Matějíka si internetové nástrahy nepřijdou

Zlínský kraj se může pyšnit úspěchem středoškolského studenta Matyáše Matějíka, který se umístil na 3. místě v celorepublikové soutěži Kvíz PLUS. Otázky byly zaměřené na bezpečné chování na internetu.

Mobily, počítače a internet se staly v posledních letech naprostou součástí životů většiny z nás. Díky nim můžeme bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, vzdělávat se nebo nakupovat on-line. Objevily se však nástrahy v podobě kyberšikany nebo hoaxů. A právě proto vznikl projekt: Kraje pro bezpečný internet.

„Zlínský kraj se v současné době snaží zaměřovat právě na kyberbezpečnost a edukaci zacílenou na znalost internetového prostředí, což je velice důležité zvláště v době, kdy děti absolvují distanční výuku a tráví tak na internetu mnoho času. Proto jsem velmi ráda, že byl dokončen webinář ze série KyberDĚTI v sítích a tato edukace bude nadále pokračovat v rámci Krajského akčního plánu,“ uvedla radní Zlínského kraje pro oblast kultury a školství Zuzana Fišerová.

Celý text najdete na webových stránkách Zlín.cz.

 

Zdroj: Zlin.cz, 28. 6. 2021

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram