9. 8. 2021

Pozorování Perseid ve Zlínském kraji

Nádhernou nebeskou podívanou v podobě meteorů z nejznámějšího roje Perseid budete moci sledovat ve čtvrtek 12. srpna na Hvězdárně Vsetín nebo Hvězdárně Valašské Meziříčí.

Hvězdárna Vsetín pořádá mimořádné pozorování každoročně až 12. srpna, kdy dosahuje jejich koncentrace na obloze maxima. Akce s názvem Noc padajících hvězd proběhne od 21.30 do 23.30 hodin. Více informací najdete na webu Muzea Valašska.

Hvězdárna Valašské Meziříčí zve na romantické pozorování meteorického roje Perseid, nazývaného též Slzy svatého Vavřince, ve vlastním spacáků na louce uprostřed areálu. Komentovanému pozorování bude předcházet stručný výklad o původu Perseid a meteorů, o souhvězdí na srpnové obloze. Chybět nebude podle organizátorů ani tradiční čajové pohoštění. Akce se uskuteční ve čtvrtek 12. srpna od 21.30 hodin. Více informací najdete na webu Hvězdárny Valašské Meziříčí.

 

 

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram