9. 9. 2021

Ředitelé muzeí a galerií Zlínského kraje se setkali s ministrem kultury

Dnes se za účasti ministra kultury Lubomíra Zaorálka, předsedkyně Asociace muzeí a galérii ČR Ireny Chovančíkové uskutečnilo zasedání Zlínské sekce Asociace muzeí a galerií.  V prostorách Zámku Vsetín se potkali zástupci muzeí a galerií Zlínského kraje.

Na programu byla koncepce rozvoje muzejnictví, dotační politika, problém financování výzkumu a výzkumných institucí, postavení muzejní edukace. „Souhlasím, že podpora státu do nestátních institucí v kultuře není dostatečná. Investice do lidského kapitálu musí být záležitostí strategie vlády,“ řekl Zaorálek s tím, že v současné době považuje kreativní a kulturní sektor po automobilovém průmyslu za druhý nejsilnější.

Oceňuji průběh tohoto setkání. Představitelé muzeí a galerií Zlínského kraje si mohli s ministrem kultury osobně pohovořit o aktuálních muzejních tématech. Z mého pohledu to bylo velmi přínosné 👍.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram