21. 5. 2021

Soutěž prověřila povědomí dětí a studentů o kybernetické bezpečnosti

Ve čtvrtek 20. května jsem společně s radním pro digitalizaci, mládež a sport Jiřím Jarošem ocenila nejúspěšnější řešitele krajského kola soutěže Kraje pro bezpečný internet. První místo získal Matyáš Matějík ze Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště, který zároveň postupuje do národního kola konaného on line formou 10.-13. června.

Druhou příčku obsadil Dominik Rajník z Gymnázia Jana Pivečky a Střední odborné školy Slavičín, třetí místo vybojoval Jiří Dufka ze stejné školy jako vítěz (Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště) a jako čtvrtý se umístil Radek Kašík ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice.

Vývoj informačních a komunikačních technologií jde dopředu závratnou rychlostí a přináší obrovské možnosti rozvoje ve většině oborů, ale samozřejmě také s tím spojená rizika. Je proto potřeba, aby se mladí lidé učili tyto komunikační nástroje užívat efektivně a zároveň s vědomím všech úskalí, která s sebou nesou, děkujeme proto také rodičům a učitelům, že se této problematice věnují.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram