29. 9. 2021

Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se přírodou

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město pořádá ve dnech 1. a 2. října dvoudenní akci Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se přírodou.

I v čase zavřených škol a dnů v nejistotě, které ovládly naše životy v minulém roce, vznikaly zajímavé nápady. Jeden z nich se chystají představit formou veřejné akce právě ve Starém Městě. Škola společně s nadačním fondem Řemeslo pomáhá připravila pro nynější i budoucí žáky, žákyně a laickou veřejnost zprostředkování pohledu do budoucnosti, přičemž se nechali inspirovat minulostí.

„Nápad na realizaci akce Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se přírodou vznikl během období pandemie, kdy byly školy zavřené a studenti se učili z domova. Studentům se nápad líbil a hned se začali aktivně zapojovat do příprav. Chtěli jsme nejen našim studentům stavařům, ale i dalším účastníkům ukázat, jak a z čeho se dnes staví dům, a to zábavnou formou. A aby se akce mohla zrealizovat, potřebovali jsme k tomu hlavní aktéry – ty nejlepší z nejlepších v ČR na výrobu a distribuci stavebních materiálů – a tak jsme je postupně začali oslovovat,“ vysvětlila Soňa Patočková, zástupkyně ředitele Střední odbornou školu a Gymnázium Staré Město.

Akce si klade za cíl nadchnout děti, žáky pro řemeslnou práci, která je v dnešní době čím dál více žádána. Více informací najdete na webu školy.

 

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram