11. 6. 2021

Studenti představili své projekty zaměřené na obnovitelné zdroje energie

Dnes se na SPŠ Otrokovice uskutečnila konference projektu Enersol 2021, jejíž součástí bylo krajské kolo soutěže. Krajského kola se zúčastnili studenti ze čtyř středních škol Zlínského kraje. Připravili si dvanáct  prezentací, rozdělených do tří kategorií, jejichž prostřednictvím představili výsledky svých projektů.

Odborná porota ocenila v kategorii E + Praxe Matěje Bělohlávka, Štěpána Čecha a Jana Kočendu ze Střední průmyslové školy Otrokovice a Františka Bolcka a Štěpána Solanského ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín. V kategorii E + Inovace byli oceněni Matěj Horsák a Tereza Tesařová rovněž ze Střední průmyslové školy Otrokovice a Michal Jurčík ze Střední školy – Centra odborné přípravy technické Kroměříž. V kategorii E + Popularizace byl oceněn Martin Hanáček ze Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště. Tito žáci postupují dále do celonárodního kola soutěže, které se uskuteční v září v Praze. Nejúspěšnější projekty z každého kraje se v říjnu představí na mezinárodní přehlídce v Plzni.

Blahopřeji! Vážím si všech žáků, kteří se do soutěže zapojili a dali tak najevo svůj zájem o problematiku alternativní energetiky a stavu našeho životního prostředí. Věřím, že jednou budou sami nositeli a průkopníky progresivních trendů nejen v oboru obnovitelných zdrojů energie.

Přehled prací postupujících do národního kola:

E + Praxe

  • Matěj Bělohlávek - Hospodaření s vodou (SPŠ Otrokovice)
  • Štěpán Čech - Domácí elektrárna (SPŠ Otrokovice)
  • Jan Kočenda - Chlazení budovy U15 (SPŠ Otrokovice)
  • František Bolcek a Štěpán Solanský - Pěstování rychle rostoucích dřevin (SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín)

E + Inovace

  • Matěj Horsák a Tereza Tesařová - Analytický rozbor pramenité vody (SPŠ Otrokovice)
  • Michal Jurčík - Sucho v krajině (SŠ-COPT Kroměříž)

E + Popularizace

  • Martin Hanáček - Informační panely - obnovitelné zdroje energie (SŠPHZ Uherské Hradiště)

----

Enersol je národní program podporovaný ministerstvem životního prostředí, jehož cílem je zahrnout témata obnovitelných zdrojů energií, úspor energií a snižování emisí v dopravě do školních vzdělávacích programů. Žákyně a žáci zpracovávají projektové práce, které následně prezentují před porotou na krajských přehlídkách.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram