20. 9. 2021

Valašskomeziříčské gymnázium slaví 150 let

V pátek 1. října 2021 uplyne 150 let od okamžiku, kdy zahájilo výuku Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Založení prvního českého gymnázia na Valašsku, které je zároveň čtvrtým nejstarším českým gymnáziem na Moravě, bylo významným krokem pro rozvoj zdejšího regionu a v průběhu let prošly jeho branami tisíce úspěšných absolventů.

Výroční oslavy se uskuteční po celý následující týden. Tým zaměstnanců a studentů a spolupracovníků Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí připravuje řadu akcí, na které je zvána také veřejnost nejen z okolí Valašského Meziříčí.

V Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů je od 9. září do 31. října 2021 instalována výstava Gymnázium a jeho město o historii školy.

V pátek 24. září v 18.00 proběhne slavnostní Akademie GFPVM, při níž na pódiu v sále Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí vystoupí naši studenti i úspěšní absolventi.

V sobotu 25. září bude škola od 9 do 15 hodin škola otevřena veřejnosti, vedle současných aktivit školy bude možné zhlédnout výstavu časosběrných fotografií Ing. Pavla Novosáda „Gympláci“ z let 1988-2021.

Tentýž den odpoledne a večer, tedy v sobotu 25. září od 16 hodin proběhne v Amfiteátru v Zámeckém parku koncert hudebních skupin spojených s minulostí a současností gymnázia. Můžete se těšit na Bb, The Grex, The Dust, Drtikol, Docuku a jako speciální host vystoupí Petr Fiala. Cena vstupenky je stanovena na 150 Kč a je možné ji rezervovat v kanceláři gymnázia (e-mail: sekretariat@gfpvm.cz, tel. 571 612 311).

Další informace najdete na webových stránkách gymnázia.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram