30. 3. 2022

Výstava a soutěž k příležitosti 430. výročí narození J. A. Komenského

V pondělí byla v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě otevřena nová stálá expozice ´Na jevišti světa´, kterou muzeum připravilo k 430. výročí narození zakladatele moderní pedagogiky označovaného za učitele národů. Návštěvníci mohou zavítat na výstavu obřího leporela „Dějiny udatného českého národa“, připraveny jsou i akce pro školy a slavnostní týden uzavře v sobotu 2. dubna diecézní den Brněnské diecéze Církve čs. Husitské v chrámu Mistra Jana Husa v Uherském Brodě.

Ke stejné příležitosti se v muzeu minulý pátek uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Střední škola – Centrum odborné přípravy Uherský Brod a Město Uherský Brod pod mojí záštitou. Zaměření soutěže přimělo děti se zamyslet nad životem jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů, který si získal dobrou pověst i jako učitel. Děti o něm psaly básně, slohové práce a kreslily nádherné obrázky. Do soutěže se zapojili žáci 10 základních a středních škol ve Zlínském kraji. Vítězné práce můžete vidět a číst na výstavě ve foyer Domu kultury v Uherském Brodě.

Více informací k programu výstavy najdete na webu Muzea J. A. Komenského.

Více informací o soutěži najdete na stránkách Střední školy – Centra odborné přípravy Uherský Brod.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram