8. 10. 2021

Zlínská průmyslovka má nový CNC soustruh pro výuku

Střední průmyslová škola polytechnická – Centrum odborné přípravy Zlín zařazuje do výuky odborného výcviku strojírenských oborů novou počítačem řízenou techniku. CNC soustruh v hodnotě 1 094 883 korun bude využíván nejen středoškoláky ve výuce oboru Obráběč kovů a Mechanik seřizovač, ale i pro vzdělávací aktivity žáků základních škol.

Zlínský kraj dlouhodobě podporuje propojení mezi sférou vzdělávání a světem práce. Naše odborné školy by měly držet krok s dobou tak, aby jejich absolventi byli dobře připraveni na měnící se trh práce, moderní technologie využívané ve výrobním procesu, nové požadavky, potřeby a trendy trhu práce.

Jsem ráda, že se školy daří průběžně vybavovat funkční technikou i dalšími potřebnými pomůckami pro zajištění kvalitní výuky. V dílnách odborného výcviku mají studenti k dispozici řadu moderních strojů, a jak jsem se mohla včera sama přesvědčit, umí s nimi skvěle zacházet!

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram