10. 1. 2022

Zlínský kraj vydal zpěvníky lidových písní

Zlínský kraj vydal již tři díly zpěvníku lidových písní, ve kterém jsou zahrnuty písně okresů Uherské Hradiště, Zlín a Vsetín. Čtvrtý díl písní z okresu Kroměříž je navržen do edičního plánu na letošní rok. Z velké části jsou to dosud nepublikované písně, kterými navazujeme na naše kořeny a stáváme se tak nositeli tradice. Hlásíme se k péči o naše lokální, regionální i národní bohatství.

Písňový materiál nemá až na výjimky zvukové záznamy, které by představily autentický zpěvní projev původních nositelů lidové tradice. Každý interpret může díky svému individuálnímu přístupu dát písni pokaždé novou podobu.

Věřím, že zpěvníky vydané Zlínským krajem přivítají všechny folklorní soubory a muziky, že se stane dobrým pomocníkem ve školách, knihovnách, pro sólové interprety, ale třeba také pro naše krajany v zahraničí.

Publikace vyšly v tištěné i elektronické podobě. Ke stažení jsou na webu Zlínského kraje. Krátkou video zprávu najdete také na FB kanálu Události Zlínského kraje, zpravodajství České televize ze Zlínského kraje.

© 2021 Zuzana Fišerová | Web by FOOE s.r.o. - Profesionální webové stránky & microsite
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram